تاريخچه

معرفی کلی :

کارخانه شیشه وگاز»شوگا« در سال 1339 با هدف اولیه تولید بطری ، شیشه و نوشابه مصرفی شرکت نوشابه سازی کانادادرای تأسیس گردید و فعالیت خود را در سال 1341 با یک کوره کوچک آغاز نمود.

پس از بهره برداری از اولین کوره کارخانه و با توجه به افزایش تقاضا ، در سالهای بعد شرکت با احداث کوره ها و خطوط تولید جدید دامنه فعالیت خود را وسیعتر نموده که گسترش این فعالیتها منجر به راه اندازی 5 کوره ذوب شیشه و 15 خط تولید شد که کوره شماره 4 بزرگترین و کوره شماره 5 جدیدترین آنها بود. بر اساس سیاست جایگزینی ماشین آلات و تجهیزات فرسوده عملیات خرید و نصب ماشین آلات و تجهیزات از سال 1374 شروع شد و در اواخر دهه 80 بر اساس رعایت قوانین زیست محیطی و تصمیم گیریهای استراتژیک پروژه کارخانه شیشه سبک  این شرکت در شهرک صنعتی شمس آباد آغاز و در سال 92 مورد بهره برداری قرار گرفت که این فعالیت همچنان ادامه دارد .

محصولات تولیدی این شرکت عبارتند از :

انواع بطری مشتمل بر بطریهای نوشابه ،شیر پاستوریزه، آبمیوه، آبلیمویی،روغن زیتون و ... در رنگهای سفید، سبز و قهوه ای.
انواع شیشه های جار در سایز های مختلف جهت بسته بندی سُس ، مرباجات، ترشیجات ، خیارشور ، زیتون و ...

گواهینامه های اخذ شده :

شرکت شیشه و گاز (شوگا) در راستای دست یابی به بازارهای جهانی و ارتباط با سایر کشورها و کیفیت محصولات تولیدی ، موفق شد در سال 1379 گواهینامه استاندارد مدیریت کیفیت ISO 9000  را توسط شرکت RWTUV از کشور آلمان دریافت نماید و در ادامه این راه نیز موفق به کسب گواهینامه استاندارد زیست محیطی ISO 14000 نیز گردید . این شرکت در حال حاضر با تبدیل نمودن این گواهینامه ها ، موفق به دریافت گواهینامه استاندارد مدیریت کیفیت ISO 9001:2000 و گواهینامه استاندارد زیست محیطی ISO 14001:2004 گردیده است و همچنین این شرکت دارای گواهینامه استاندارد تشویقی نوشابه جات از اداره استاندارد و محصولات صنعتی نیز می باشد .

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت شیشه و گاز می باشد. 2017