تولید و کنترل کیفی

 
مواد اولیه :
 

مواد اولیه مورد استفاده این شرکت جهت تولید محصولات فوق بشرح ذیل می باشد :

سیلیس ، آهک ، کربنات سدیم ، سلنات سدیم ، فلدسپات سدیک و پتاسیک ، سولفات سدیم ، اکسید آهن ، سلنیوم ، کبالت ، آرسنیک ، نیترات سدیم ، کلمانیت ، ذغال ، B.F.S یا سربار کوره ، براکس ، گچ ، بیکرومات سدیم و خرده شیشه .
 

بچ پلنت:


تولیدکنندگان ظروف بلور و شیشه ای نیاز به مواد افزودنی متعددی دارند تا بتوانند ظروفی با رنگ های روشن و بسیار شفاف تولید نمایند. اندازه گیری و افزودن این ترکیبات توسط سیستم بچ پلنت امکان پذیر است. علاوه بر این طراحی دقیق بچ پلنت که از شرکت معتبر و سرشناس لاهتی فنلاند خریداری شده، از ورود هرگونه آلودگی خارجی به مواد اولیه در طول فرآیندهای انجام شده در بچ پلنت جلوگیری می کند. این متضمن تولید محصولات عالی در این حوزه خواهد بود. برای تولید بطری های سبک مواد اولیه با کیفیت بالا و دوزینگ دقیق و اختلاط یکدست و همگن مورد نیاز است. به این ترتیب کیفیت از آغاز فرآیند تولید که بچ پلنت صنعت تولید انواع محصولات شیشه ای است، آغاز می شود. 

 
 

خط تولید :

 
همانگونه که عمده فعالیتها در صنایع شیشه سازی توسط دستگاههای اتوماتیک انجام می شود ، عمده فعالیتهای این شرکت نیز درتولید انواع بطر و جارتوسط دستگاههای IS ( Individual Section )  انجام می پذیرد 


کنترل کیفیت محصولات و بسته بندی :
 

بخش کنترل کیفی و آزمایشگاه شرکت شیشه و گاز «شوگا» با در اختیار داشتن مجموعه ای از دستگاههای پیشرفته و مدرن نظیر XRF مجهز به کامپیوتر ، دستگاه کامپیوتریزه جذب اتمی و اسپکتروفتومتر UV ارزیابی کیفیت مواد اولیه و مراحل مختلف تولید شیشه از مواد اولیه تا محصول نهایی را برعهده دارد .

دستگاههای مجهز این آزمایشگاه قادرند طرحهای مورد نظر سفارش دهندگان را در شش رنگ مختلف بر روی انواع بطری  چاپ نمایند . ظرفیت چاپ بروی بطری در حال حاضر بیشتر از 250000 عدد در روز است و کلیه محصولات چاپ شده توسط دستگاههای اتوماتیک پالتایزر بسته بندی می شوند . با توجه به امکانات متنوع تولیدی در شرکت شیشه و گاز«شوگا» این شرکت هم اکنون قادر است انواع محصولات خویش را برحسب سفارش مشتریان و متقاضیان به کشورهای مختلف جهان صادر نماید .


کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت شیشه و گاز می باشد. 2017