شیشه و گاز

شرکت شیشه و گاز

تاریخچه شیشه و گاز

شركت شیشه و گاز در تاريخ 23 فروردين 1339 به عنوان شركت سهامي تاسيس و طي نامه شماره 7296 مورخ 22/2/1339 در اداره ثبت و مالكيت صنعتي تهران به ثبت رسيد. در ادامه نوع شركت در تاريخ 30/7/1350 به شركت سهامي خاص تغییر و مجدداً در تاريخ 14/6/1356 به شركت سهامي عام تبدیل و در تاريخ 30/5/1369در بورس اوراق بهادار تهران با شناسه ملی شرکت 10100889278 پذیرفته شد. در حال حاضر، شركت از واحدهاي فرعي مادر تخصصي گسترش صنایع غذایي سينا بوده و واحد كنترل كننده نهايي آن بنياد مستضعفان انقلاب اسلامی مي باشد. مركز اصلي این شرکت در تهران، کیلومتر 3 جاده مخصوص و کارخانه شركت در تهران، شهرک صنعتی شمس آباد، بلوار سروستان، گلسرخ 12 واقع شده است. موضوع فعاليت شركت طبق ماده 5 اساسنامه "تأسيس كارخانه به منظور توليد انواع بطري، بلور و ساير مصنوعات شيشه اي و مبادرت به هر نوع فعاليتي كه به طور مستقيم و يا غير مستقيم براي انجام مقاصد بالا لازم يا مفيد باشد" است. در حال حاضر کارخانه شمس آباد با دو کوره فعال می باشد. فاز 1 کارخانه شمس آباد شامل يك كوره با ظرفیت اسمی 150 تن در روز با دو خط فرمینگ 10 سکشنی دو لقمه و یک خط فرمینگ 8 سکشنی دو لقمه می باشد كه از آبان سال 1392رسماً به بهره برداري رسيده است. فاز 2 شامل يك كوره با ظرفیت اسمی 240 تن در روز با یک خط فرمینگ 10 سکشنی سه لقمه و دو خط فرمینگ 8 سکشنی 3 لقمه ای كه از فروردین سال 1401 رسماً به بهره برداري رسيد و از فروردین 1402 تولید بطر سبز در این فاز آغاز شده است.

پیام مدیریت

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

دکتر حسین تورنگ

بیانیه خط مشی سیستم مدیریت کیفیت

شرکت شیشه و گاز یکی از اولین و بزرگترین تولیدکنندگان انواع ظروف شیشه ای به منظور بسته بندی مواد غذایی و آشامیدنی ، با بیش از نیم قرن سابقه در ایران و خاورمیانه می باشد. این شرکت در راستای تامین منافع سهامداران و هیات مدیره، خود را ملزم به ارتقاء کیفیت هر چه بیشتر و جلب رضایت مشتریان داخلی و خارجی و همچنین عمل به مسئولیت های اجتماعی خود از طریق تمرکز محصولات و خدمات خود بر مباحث ارتقاء کیفیت و جلوگیری از آسیب به محیط زیست و احترام به خواسته های قانونی مربوطه می داند. بدین منظور پیاده سازی و اجرا و بهبود الزامات سیستم مدیریت کیفیت و سیستم مدیریت محیط زیست بر مبنای استانداردهای بین المللی ISO 9001:2015 و ISO 14001:2015را سرلوحه ی کار خود قرار داده و خود را متعهد به برآورده سازی نیازها و انتظارات کلیه ذینفعان داخلی و خارجی ، بهبود مداوم اثربخشی سیستم های استقرار یافته ، ارتقاء رضایت مشتریان ، پیشگیری از بروز آلودگی و حفظ شرایط زیست محیطی و کاهش تاثیرات عملکرد سازمان در عوامل محیط زیست می داند . به همین منظور مدیریت شرکت اهداف ذکر شده در زیر را به عنوان راهبردهای اصلی سازمان تعیین و در سطح سازمان ابلاغ نموده است : 1. شناخت نیازها و خواسته های مشتریان و ارتباط مستمر و کارآمد با مشتری از آغاز و تعهد به ارائه خدمات به موقع و بالا بردن سطح رضایت آنان. 2. توسعه سهم بازار از طریق تحقیقات بازار، معرفی برندهای تجاری و ارائه محصولات متنوع و باکیفیت. 3. تلاش در راستای یادگیری، نوآوری و بهبود مستمر از طریق خودارزیابی، شناسایی، اندازه گیری و بهینه سازی عوامل موثر بر کیفیت محصول ، جاری سازی و بکارگیری نظام تجزیه و تحلیل، ارزیابی و بهره گیری از نتایج. 4. فراهم کردن محیط کاری مناسب و توسعه و بهبود منابع انسانی با افزایش دانش تخصصی کارکنان ، ارتقاء سطح آگاهی و فرهنگ کیفی و زیست محیطی و ایجاد زمینه های مشارکت و انگیزه های کارکنان در راستای تعالی سازمان به نحوی که هر یک از کارکنان خود را در تحقق اهداف سازمان سهیم بدانند. 5. تعهد به بهبود مستمر و پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی و کاهش و حذف خطرها و آلودگی های آب، خاک و هوا 6. بکارگیری روشهای مناسب به منظور استفاده بهینه از انرژی، منابع مالی ، منابع انسانی و کاهش ضایعات و پسماند. 7. سرمایه گذاری،تخصیص و مدیریت بهینه منابع در راستای ارتقاء بهره وری در چارچوب قوانین و مقررات، حفظ و توسعه همکاریها با موسسات، سازمانها و انجمن های تخصصی مرتبط به منظور ایجاد ارزش افزون تر برای کلیه ذینفعان 8. بهره برداری مناسب و موثر از سرمایه های اطلاعاتی و ارتباطی در جهت بهره وری هرچه بیشتر سرمایه های سازمانی و سرمایه های انسانی مدیریت شرکت ضمن مشارکت در ایجاد،توسعه و استقرار سیستم های مدیریت کیفیت و زیست محیطی با اهتمام بر نظارت و بازنگری، تحقق این بیانیه را در کلیه سطوح شرکت مورد تاکید قرار میدهد. و در این راستا جهت اعمال نظارت مستمر و برآورده شدن نیازهای سیستم مدیریت کیفیت و زیست محیطی، نماینده ای تام الاختیاردر قبال مسائل کیفیت و زیست محیطی منصوب می نماید و به همکاران گرامی در کلیه سطوح سازمان تاکید می شود، نهایت سعی خود را در همکاری با ایشان مبذول فرمایند.

اعضای هیئت مدیره

نام و نام خانوادگی : علی اصغر محرابی علمداری

سمت : رئیس هیئت مدیره

تحصیلات : کارشناس ارشد مکانیک

نماینده : بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

پست الکترونیک : mehrabi@shishegaz.com

سوابق :

نام و نام خانوادگی : حسین تورنگ

سمت : نایب رئیس هیئت مدیره

تحصیلات : دکترای مکانیک

نماینده : هلدینگ صنایع غذایی سینا

پست الکترونیک : tourang@shishegaz.com

سوابق :

نام و نام خانوادگی : شهاب قادری

سمت : عضو موظف هیئت مدیره

تحصیلات : کارشناس ارشد حسابداری

نماینده : پیوند تجارت آتیه ایرانیان

پست الکترونیک : ghaderi@shishegaz.com

سوابق :

نام و نام خانوادگی : مجید آتشگر

سمت :عضو غیر موظف

تحصیلات : کارشناس ارشد حسابداری

نماینده : شرکت سرمایه گذاری ملی ایران

پست الکترونیک : atashgar@shishegaz.com

سوابق :

نام و نام خانوادگی : جعفر سواعدی

سمت : عضو غیر موظف

تحصیلات : کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

نماینده : ره نگار خاورمیانه پارس

پست الکترونیک : savaedi@shishegaz.com

سوابق :

افتخارات

تقدیر نامه افزایش صادرات نسبت به فروش سال
تقدیر نامه افزایش صادرات نسبت به فروش سال
گواهی ایزو 14001
ایزو 14001 ورژن 2015
گواهی iso 9001
ایزو 9001 ورژن 2015
جایزه تعالی و پیشرفت در سطح تقدیر نامه 1397
جایزه تعالی و پیشرفت در سطح 1397
تندیس روز صنعت
تندیس روز صنعت
تقدیرنامه حضور در نمایشگاه
تقدیرنامه حضور در نمایشگاه
صنعت نمونه در مدیریت مصرف برق
صنعت نمونه در مدیریت مصرف برق
جایزه تعالی و پیشرفت در سطح تقدیر نامه 1397
جایزه تعالی و پیشرفت در سطح 1399
جایزه تعالی و پیشرفت در سطح تقدیر نامه 1398-1397
جایزه تعالی و پیشرفت در سطح 1398
لوح تقدیرنامه تعالی و پیشرفت
لوح تقدیرنامه تعالی و پیشرفت
گواهینامه 100 رتبه اول IMI برای شاخص بازده فروش
گواهینامه 100 رتبه اول IMI برای شاخص بازده فروش
گواهینامه تعهد به تعالی و پیشرفت
گواهینامه تعهد به تعالی و پیشرفت